Vieno danties atkūrimas – ar galima laukti?

Prarastas dantis gali atrodyti kaip nedidelė problema: kalbėti per daug netrukdo, kramtyti irgi įmanoma. Pacientai dažnai atidėlioja atstatyti prarastą dantį, o gydytojai įspėja delsiančius. Tad kada gi imtis danties atkūrimo, šiandien ar vėliau? Skubame atsakyti į šį klausimą.

Reikia planuoti atsakingai

Gydytojai vienbalsiu tvirtina: dantų atkūrimą verta planuoti atsakingai. Taip ne tik sutaupysite, bet ir liksite sveiki. Kokį dantų atstatymo būdą pasirinkti? Patyrę odontologai rekomenduoja dantis atstatyti implantų pagalba. Šis metodas ne tik atkuria natūralią estetiką ir visas danties funkcijas, bet ir turi viso gyvenimo garantiją. Tokio ilgaamžiškumo nesuteikia joks kitas dantų atstatymo būdas.

Ilgai delsiant, kyla virtinė problemų

Vieno danties implantavimą galima atlikti tiek vėliau, tiek dabar. Tačiau delsiant gydymo išlaidos bus kur kas didesnės. Štai kodėl:

  • Nyksta žandikaulio kaulas. Praradus nors vieną dantį su šaknimis, atsiranda ertmė. Toje vietoje žandikaulio kaulas negauna krūvio kramtymo metu. Kaip ir kūno raumenys, taip ir žandikaulio kaulas išliks geros formos tik tada, jei patirs būtiną fizinį krūvį ir spaudimą. Deja, praradus dantį, žandikaulio kaulas atrofuojasi ir sunyksta. Verta pastebėti, kad kaulo atrofija kelia daug papildomų sunkumų. Pradėjus nykti žandikaulio kaului, keičiasi žmogaus išvaizda, veido kontūrai, todėl pacientai išgyvena ir kompleksuoja.
  • Pailgėja ir sudėtingėja visas implantavimo procesas. Jeigu nutarsite prarastą dantį atstatyti vėliau, susidursite su medicininiais sunkumais. Dėl žandikaulio nykimo, įsriegti implantą į kaulą vietoje trūkstamo danties nėra paprasta. Uždelsus dantį atkurti laiku, prisireikia atlikti sudėtingą žandikaulio kaulo priauginimo (augmentacijos) procedūrą. Ji būtina ir nepigi.
  • Grėsmė sveikiesiems dantims. Deja, prarastas dantis nėra lokali problema. Jis kelia grėsmę sveikiesiems kaimynams. Netekus danties, atsiveria ertmė. Į šią tuštumą pamažu svyra gretimi dantys. Yra rizika, kad šie dantys iškryps. Be to, pakeitusius formą dantis bus sunku išvalyti, lengviau kaupsis bakterijos ir apnašos, padidės ėduonies rizika.
  • Auga gydymo kaina. Kuo sudėtingesnė ir ilgesnė procedūra, tuo didesnė implantacijos kaina: papildomai kainuoja kaulo priauginimas ir pažeistų kaimyninių dantų gydymas.

Nesvarbu, dantį praradote šiandien ar pernai – pažadame aukščiausios kokybės paslaugas ir komfortišką gydymą. Nelaukite, kol prarastas dantis sukels papildomų sveikatos problemų ir apsilankykite mūsų klinikoje. Drauge tikrai rasime geriausią gydymo sprendimą.
 

Rezervuoti vizitą +37065641115