Vasaros malonumai, pavojingi jūsų dantims

Vasara Lietuvoje tęsiasi trumpai, todėl skubame kaip galėdami ja pasidžiaugti ir kartais pernelyg atsipalaiduojame. Sužinokite, kokie atostogų malonumai gali būti pavojingi Jūsų dantims.

Aktyvios pramogos

Pasak odontologų, vasara yra įvairių dantų traumų metas. Traumų kaltininkai paprastai būna slidūs paviršiai, pavyzdžiui plytelės prie baseinų ar terasoje, o dar dažniau – aktyvios pramogos, tokios kaip šokinėjimas ant batutų, įvairūs atrakcionai, taip pat pasivažinėjimai įvairiausiomis transporto priemonėmis.
Jei dantį išsimušėte pilnai, jį įmerkite į pieną ar laikykite burnoje tarp seilių bei kuo greičiau skubėkite į gydymo įstaigą – net ir toks dantis dar gali būti atstatytas.

Rūgštūs gėrimai

Sveikos mitybos specialistai nuolat akcentuoja gazuotų gėrimų žalą mūsų sveikatai. Tačiau šie gėrimai, jei jie dar ir rūgštūs, kenkia ir jūsų dantims. Veikiant  rūgštims, danties paviršius yra pažeidžiamas, minkštėja, todėl atsiranda įvairios duobelės, grioveliai, apsinuogina gilesni danties sluoksniai. Dėl to dantys ne tik praranda gražią išvaizdą, bei ir tampa jautrūs, gali net sumažėti sąkandžio aukštis. Išvardinti pažeidimai vadinami dantų erozijomis. Laiku jų negydant, erozijas suvaldyti tampa vis sudėtingiau. Mūsų dantims kenkia tokie gėrimai, kaip citrinų sultys, gazuoti vaisvandeniai, energetiniai gėrimai, apelsinų ir obuolių sultys bei vanduo su citrina. Pabandykite šių gėrimų vartoti kiek galima rečiau arba vartokite kartu su pagrindiniu patiekalu, stenkitės, kad dantys ir gėrimas turėtų kuo trumpesnį kontaktą. Po šių gėrimų vartojimo bent valandą nevalykite dantų, kad šepetėliu nepašalintumėte suminkštėjusio danties audinio. Jei norite nuo dantų pašalinti po gėrimo likusį cukrų, burną skalaukite vandeniu.

Saldumynai

Atostogos daugeliui asocijuojasi su ledais ir įvairias desertais – juk tai atsipalaidavimo metas. Vis tik kasdien saldumynais lepintis nesveika ne tik jūsų organizmui, bet ir dantims. Cukrus – vienas iš pagrindinių ėduonies atsiradimo priežasčių. Nusprendę pasimėgauti desertu ar saldintu gėrimu, stenkitės jį vartoti iš karto po pagrindinio patiekalo – taip padarysite mažiau žalos savo dantims. Po saldumynų vartojimo, skalaukite burną vandeniu, kad sumažintumėte cukraus koncentraciją seilėse.

Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai primena, kad didžiausias ėduonies priešas – kruopštus dantų, tarpdančių ir liežuvio valymas bei reguliariai atliekama profesionalios dantų higienos procedūra. Ją galite atlikti ir mūsų klinikoje – kviečiame!

Rezervuoti vizitą +37065641115