Puola ėduonis? Darote šias dantų priežiūros klaidas

Prižiūrite dantis ir burnos ertmę, tačiau ėduonis nesitraukia ir tenka vis dažniau varstyti gyd. odontologo kabineto duris? „Panevėžio odontologai“ gydytojų komanda – apie dažniausias dantų priežiūros klaidas ir kaip jų išvengti.

Daugelis žmonių, patys nepastebėdami, kasdien daro dantų higienos klaidas, kurios lemia išaugusią ėduonies riziką ir net emalio pažeidimus. Norime pacientams padėti apsaugoti dantis ir užkirsti kelią burnos sveikatos problemoms.

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių dantų higienos klaidų:

• Dantys valomi per trumpai
Tyrimai rodo, kad nemaža dalis pacientų dantų valymui skiria kiek daugiau nei minutę. Deja, to nepakanka. Pasak gydytojų, norint kruopščiai pašalinti maisto daleles, apnašas ir bakterijas, dantis valyti reikia maždaug 2 minutes.

• Dantų valymas iš karto po valgio
Valgio metu burną veikia įvairios maiste esančios rūgštys, todėl emalio sluoksnis tampa minkštesnis. Jeigu dantys valomi iš karto po valgio, dantų šepetėlis gali paveikti emalį ir sukelti negrįžtamus pažeidimus. Gydytojai rekomenduoja dantis valytis praėjus bent 30 min. po valgio.

• Netinkama dantų šepetėlio priežiūra
Labai svarbu pasirūpinti, kad tinkamai laikytumėte dantų šepetėlį: jeigu šis laikomas gulsčioje padėtyje (pvz. stalčiuje), didesnė tikimybė, kad šepetėlyje atsiras bakterijų, kurios gali neigiamai paveikti dantis ir burną. Taip pat nepamirškite, kad dantų šepetėlį reikia keisti kas 2-3 mėnesius.

• Per stipriai spaudžiamas dantų šepetėlis
Per stiprus dantų valymas gali labai pažeisti dantų emalio sluoksnį. Norint efektyviai pašalinti maisto daleles nuo dantų paviršiaus, nereikia didelio spaudimo: svarbiausia valyti kruopščiai, kokybišku dantų šepetėliu, sukamaisiais judesiais, bent 2 minutes.

• Per kietas dantų šepetėlis
Būkite atsargūs pasirinkdami dantų šepetėlį: antraip rizikuojate pakenkti savo dantims! Štai šepetėliai kietais šereliais daugeliui pacientų netinka, mat gali pažeisti dantų emalį. Gydytojai odontologai rekomenduoja verčiau rinktis šepetėlius minkštais ar vidutinio kietumo šereliais.

• Tarpdančių siūlo vengimas
Tarpdančiai sudaro maždaug 40 proc. dantų paviršiaus! Tai reiškia, kad paprastu dantų šepetėliu pavyks nuvalyti tik 60 proc. dantų ploto. Gydytojai odontologai pastebi, kad statistiškai dažniausiai ėduonis pastebimas būtent tarpdančiuose. Efektyviausias metodas šalinant tarp dantų įstrigusias maisto daleles ir mikroorganizmus yra tarpdančių siūlas: jis turi tapti įprasta kasdienės dantų priežiūros dalimi.

• Dažnas cukraus vartojimas
Jei esate linkę piktnaudžiauti saldžiais produktais, gydytojai turi liūdnų žinių: šis įprotis gali tapti ėduonies priežastimi. Cukrų vartojimas burnoje sukuria terpę, kurioje greitai dauginasi ėduonį sukeliančios bakterijos. Siekiant apsaugoti dantų sveikatą, gali būti labai naudinga sumažinti cukraus vartojimą ir rinktis natūralius vaisius arba becukrius saldiklius – steviją, ksilitolį ir pan.

Tikimės, kad šie patarimai leis dar geriau pasirūpinti savo dantimis! Nepamirškite, kad dar viena būtinoji priežiūros dalis – reguliarūs profilaktiniai vizitai, kurių metu tikrinama dantų ir burnos ertmės būklė. Jeigu nuo paskutiniojo Jūsų vizito pas gydytoją odontologą praėjo 6 mėnesiai, kviečiame nelaukti ir apsilankyti „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Rezervuoti vizitą +37065641115