Kaip reikia prižiūrėti dantų protezus?

Dantų protezavimas arba dirbtinių dantų įstatymas daugeliui nebeatrodo bauginančiai, juolab, kai procedūros prireikia ne tik senjorams, bet ir jaunesniems žmonėms. Šiuolaikinė odontologija siūlo protezus ir jų priežiūros priemones, kurios laidžia jaustis patogiai ir gerai. Kaip teisingai prižiūrėti dantų protezus?

Dantų protezų rūšys

Pakeitus dantis protezais svarbu atminti, kad ant jų, lygiai taip pat kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi apnašos, susidaro akmenys, todėl juos reikia kruopščiai prižiūrėti. Dantų protezai skiriami į kelias rūšis: fiksuotus ir išimamus. Fiksuoti protezai dažniausiai fiksuojami ant implantų, jie gerai laikosi, yra gaminami iš tvirtų, patvarių medžiagų (metalo, silikono, keramikos, cirkonio keramikos ar plastiko).

Išimami protezai gali būti naudojami, kai burnoje dar yra nuosavų dantų, taip pat ir visiškai praradus dantis. Skirtumas tas, kad išimami protezai gali sužeisti, subraižyti, nuolat kabinti burnos gleivinę, jie ne tokie patvarūs.

Jei kruopščiai prižiūrėsite pasirinktus protezus, jie tarnaus ilgus metus. Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai dalinasi naudingais dantų protezų priežiūros patarimais.
Valykite protezus specialiomis priemonėmis

Protezai valomi specialiu šepetėliu prailgintais šereliais ir neabrazyvia (nešiurkščia) dantų pasta arba geliu (RDA <55). Taip daroma tam, kad nebūtų subraižytas protezų paviršius. Be to, kruopštesnei priežiūrai rekomenduojame įsigyti vieno danties šepetėlį išvalyti sunkiau prieinamoms vietoms.

Prižiūrėkite burnos ertmę

Protezuotus dantis, kaip ir įprasta, valykite kelis kartus per dieną minkštu mechaniniu šepetėliu ir švelnia dantų pasta. Nepamirškite naudoti tarpdančių siūlą, reguliariai valykite liežuvį.

Mirkykite protezus ir saugiai laikykite

Po dantų valymo, išimamus protezus reikia pamirkyti specialiame tirpale pagal gamintojo nurodytas instrukcijas. Po mirkymo, nuskalaukite juos vandeniu. Jei nakčiai norite juos išsiimti, įdėkite protezus į jiems skirtą dėžutę.

Daugiau papasakosime konsultacijos metu klinikoje „Panevėžio odontologai“, todėl maloniai kviečiame apsilankyti ir sužinoti daugiau naudingų patarimų apie protezų priežiūros ypatumus!

Rezervuoti vizitą +37065641115