Kaip parengti vaiką vizitui pas odontologą?

Apsilankyti pas odontologą rekomenduojama vos išdygus pirmiesiems dantukams, tačiau daugeliui vaikų tai kelia baimę. Kaip tėveliams paruošti vaiką, kad vizitas pas odontologą praeitų be baimės ir ašarų?

Žaismingas pasakojimas apie odontologą

Teisingą vaiko požiūrį į odontologus padės formuoti žaidimo forma: pasakojant apie odontologo darbą ir jo svarbą, galima pasitelkti žaislus, pasakas, vaikiškus informacinius filmukus. Tėvai turėtų paprastai paaiškinti kas vyks procedūros metu: gydytojas apžiūrės dantukus, juos suskaičiuos ir pasirūpins, kad jie būtų sveiki. Svarbu vaiką sudominti, kad apsilankymo pas odontologą jis lauktų kaip nuotykio, o ne kaip grėsmės.

Vaiko motyvavimas

Jeigu su vaiku sudėtinga susitarti prieš apsilankant pas odontologą, rekomenduojama tėvams jį paskatinti vaikui priimtinu būdu. Tikrai nebūtina pirkti brangių dovanų. Motyvuoti vaiką galima ir nematerialiais dalykais: ilgesniu pabuvimu žaidimų aikštelėje ar kitokia pramoga.

Vizitas pas odontologą

Apsilankius pas odontologą, tėvai turėtų pasikliauti gydytoju – profesionalūs odontologai geba užmegzti kontaktą su vaiku ir psichologiškai jį paruošti procedūrai. Pirmo vizito metu, jie supažindina vaiką su supančia aplinka, aprodo instrumentus. Dantukai apžiūrimi tik tuomet, kai vaikas būna ramus ir jaučiasi saugiai.

 

Rezervuoti vizitą +37065641115